Jakich kropli do oczu używać, nosząc soczewki Bausch+Lomb? 28 sierpnia 2020

Jakich kropli do oczu używać, nosząc soczewki Bausch+Lomb?

Pielęgnacja oczu, kiedy dopiero zaczynasz nosić soczewki kontaktowe, może wydawać Ci się trudna. Jednak z biegiem czasu wszystkie czynności wykonywane przy nich wchodzą w nawyk. Ważnym elementem dbania o higienę oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych jest ich nawilżanie. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane krople nawilżające.

Dowiedz się, jak należy prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe. Poznaj też wskazówki na temat tego, jak dbać o soczewki kontaktowe.

Czy osoby noszące soczewki kontaktowe powinny stosować krople nawilżające do oczu?

Pomimo dobrego uwodnienia soczewek kontaktowych czasami możemy mieć uczucie, że nasze oczy są suche. Szczególnie, gdy pracujemy długo przy komputerze lub korzystamy z innych urządzeń elektronicznych. Stan ten może powodować pieczenie, świąd oraz dyskomfort. W takiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po nawilżające krople do oczu. Pytanie tylko: jakie?

Na co zwracać uwagę przy wyborze kropli do oczu i czy można korzystać ze wszystkich dostępnych na rynku?

Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zwracać uwagę na skład kropli nawilżających. Preparat, na który się zdecydują, nie powinien zawierać substancji konserwujących, ponieważ mogą one powodować nieprzyjemne dolegliwości takie jak:

  • pieczenie i łzawienie oczu,
  • stany zapalne
  • oraz reakcje alergiczne.
    Pamiętać należy, że jeśli wystąpią, to koniecznie należy zdjąć soczewki kontaktowe i udać się do specjalisty z zakresu ochrony wzroku.

Niektóre substancje zawarte w kroplach do oczu mogą nawet niszczyć soczewki. Dlatego w przypadku osób noszących soczewki kontaktowe ważne jest, aby krople nawilżające dobierał im specjalista ochrony wzroku (optometrysta lub okulista).  Przykładem są substancje lipidowe, które są stosowane w przypadku zespołu suchego oka. Po zakropieniu ich na soczewki z pewnością nie uda się ich już wyczyścić.

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwracać uwagę przy wyborze kropli dla siebie, jest ich data przydatności do użycia po otwarciu. Szukamy takich z jak najdłuższym terminem przydatności. Przykładowo krople Hyal-Drop multi mają aż 6 miesięczny termin przydatności do użycia od ich otwarcia.  Krople powinny mieć też butelkę z wygodnym aplikatorem, aby zakrapianie oczu było szybkie i nieuciążliwe.

Jakich kropli do oczu używać, nosząc soczewki Bausch+Lomb?

Jeśli mamy soczewki danej marki, warto, aby krople do nich były zalecane również przez ich producenta. Zatem w przypadku soczewek Bausch+Lomb będą to oczywiście… krople do oczu Bausch+Lomb 😊 Jak choćby Hyal-Drop multi, które nie zawierają środków konserwujących, a przeznaczone są dla osób noszących zarówno twarde, jak i miękkie soczewki kontaktowe. Dzięki temu, że nawilżają soczewkę, utrzymują oczy w dobrej kondycji.

Hyal-Drop multi krople do oczu

 

Kolejnym polecanym produktem są krople do oczu Ektin. W swoim składzie zawierają Ectoin®, naturalną cząsteczkę, która działa ochronnie na komórki, zmniejsza stan zapalny i stabilizuje błonę komórkową oraz kwas hialuronowy, naturalną cząsteczkę poprawiającą komfort oka dzięki silnym właściwościom wiązania wody i właściwościom stabilizującym.

Ektin krople do oczu

 

Jak prawidłowo zakraplać oczy?

Przed zakropieniem oczu trzeba dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta, który dokładnie przedstawia sposób trzymania butelki i podawania kropli. Należy odchylić głowę do tyłu, a dolną powiekę odciągnąć w dół. Butelkę przechylamy do pozycji pionowej, nie dotykamy oka aplikatorem. Wpuszczamy zalecaną liczbę kropel do każdego oka, a następnie zamykamy powieki i przez około minutę staramy się powstrzymać od mrugania.

Odpowiednio dobrane krople mogą utrzymywać nasze oczy w dobrej kondycji i wspierać komfort noszenia soczewek kontaktowych. Warto jednak pamiętać, aby wybrać te które najlepiej będą dbały o nasze oczy – zasięgając rady u specjalisty.

Wpadł Ci w oko nasz blog?

Subskrybuj bezpłatnie newsletter o zdrowym wzroku. W zamian za zapisanie się do naszego newslettera, otrzymasz e-book Poradnik użytkownika soczewek kontaktowych.