Technologie wykorzystywane w soczewkach kontaktowych Bausch+Lomb 16 października 2020

Przegląd technologii wykorzystywanych w soczewkach Bausch+Lomb

Wydawać by się mogło, że soczewka kontaktowa nie skrywa większych tajemnic. Ot, prosty produkt mający za zadanie korygować wady wzroku. To oczywiście błędne założenie, gdyż soczewki w rzeczywistości są bardzo zaawansowane technologicznie, a od precyzji ich wykonania i zastosowanych – często innowacyjnych – rozwiązań zależą: ostrość wzroku, komfort noszenia, czy bezpieczeństwo użytkowania. Soczewki Bausch+Lomb produkowane są z wykorzystaniem różnych technologii, m.in.: Comfort Moist™, MoistureSeal®, OpticAlign™ Design, Auto Align Design™, Peri-Ballast Design, UniFit™. Co one oznaczają i czego możesz spodziewać się, po soczewkach opatrzonych danym oznaczeniem?

Comfort Moist™

Soczewki, w których zastosowano technologię ComfortMoist™, odznaczają się mniejszą grubością niż standardowa. Pokryte są też środkiem nawilżającym znajdującym się również w blistrze. Dzięki temu soczewki pozostają doskonale nawilżone, miękkie i zapewniają lepszy komfort noszenia po założeniu, jak i podczas jej użytkowania. Produkty opatrzone tym znakiem, zalecane są osobom, które cenią sobie komfort noszenia soczewek zarówno jednodniowych jak i miesięcznych. Technologia ComfortMoist™ została wykorzystana w soczewkach SofLens® daily disposable oraz miesięcznych PureVision®2.

MoistureSeal®

Technologia MoistureSeal® zapewnia aż 16 godzin komfortu użytkowania soczewek kontaktowych. Produkty opatrzone informacją MoistureSeal®, wykonane są z niezwykłą dbałością. W procesie produkcyjnym wykorzystano unikalny dwufazowy proces polimeryzacji. W pierwszej fazie utworzono silikonowy szkielet, w drugiej zaś w strukturę soczewki wewnątrz oraz na zewnątrz włączono substancję nawilżającą. Dzięki zastosowaniu tych procesów uzyskano wyjątkową kombinację tlenotransmisyjności, sztywności, uwodnienia oraz znakomitą zwilżalność. Soczewka zapewnia codzienny komfort i znakomite widzenie. Przeznaczona jest dla osób o wysokich wymaganiach wzrokowych, dlatego świetnie sprawdzi się u osób, które długo pracują przy komputerze i urządzeniach elektronicznych. Optyka MoistureSeal® używana jest m.in. w produktach takich jak Bausch+Lomb ULTRA®, Bausch+Lomb ULTRA® for Astigmatism dla astygmatyków, Bausch+Lomb ULTRA® for Presbyopia dla osób po 40. roku życia.

OpticAlign™ Design

Ta technologia odpowiada za lepsze stałe dobre widzenie i ułatwia aplikację soczewki już podczas pierwszej wizyty u specjalisty. OpticAlign™ Design jest technologią odpowiadającą za skuteczność stabilizacji, która w wypadku soczewek torycznych jest kluczowa. Dzięki niej soczewka na oku nie rotuje, zapewniając stale wyraźne widzenie i komfort użytkowania. Technologia OpticAlign™ Design wykorzystywana jest w soczewkach Bausch+Lomb ULTRA® for Astigmatism.

Auto Align Design™

Jest technologią odpowiedzialną za optymalizację systemu stabilizacji soczewki, poprzez połączenie peribalastu i balastu pryzmatycznego, co zapewnia niezwykle skuteczną stabilizację osi cylindra. Produkty wykorzystujące tę technologię polecane są zwłaszcza osobom aktywnym, ceniącym sobie komfort i jakość widzenia również w warunkach gwałtownych ruchów głowy. Polecane są też kierowcom oraz osobom spędzającym dużo czasu przed komputerem. Auto Align Design™ zastosowane zostało w soczewkach PureVision® 2 For Astigmatism.

Peri-Ballast Design

Technologia Peri-Ballast Design zapewnia wyraźne i komfortowe widzenie. Soczewki charakteryzuje cienka, zwężająca się krawędź, co minimalizuje interakcje z powieką. Kontrola aberracji sferycznych redukuje efekt halo i olśnienia, a stabilizacja peribalastem odbywa się przy udziale mrugania – nie trzeba więc poprawiać soczewki, gdyż czynność ta zachodzi samoistnie. Technologię Peri-Ballast Design znajdziemy w soczewkach Biotrue® ONEday for Astigmatism.

UniFit™

Soczewki kontaktowe wykorzystujące optykę UniFit™ pozwalają na łatwiejszy dobór soczewek przy zastosowaniu tylko jednej krzywizny bazowej. Sprawdza się to zwłaszcza przy wyborze ekonomicznych soczewek, gdyż za przystępną cenę otrzymuje się jakościowy, dobrze dopasowany produkt. Technologię UniFit™ wykorzystują soczewki SofLens® 59.

 

Dane dostępne w siedzibie firmy.

Wpadł Ci w oko nasz blog?

Subskrybuj bezpłatnie newsletter o zdrowym wzroku. W zamian za zapisanie się do naszego newslettera, otrzymasz e-book Poradnik użytkownika soczewek kontaktowych.