płyny do soczewek bausch lomb 9 lipca 2021

Płyny do soczewek pasujące do produktów Bausch+Lomb

Jeśli jesteś specjalistą ochrony wzroku i zajmujesz się przygotowaniem pacjentów do noszenia soczewek, koniecznie sprawdź, jakie płyny polecać do soczewek Bausch+Lomb. Prezentujemy trzy wielofunkcyjne produkty, które pozwalają komfortowo dbać o soczewki.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki płyn do soczewek Bausch+Lomb polecać pacjentom, odpowiedź jest prosta: kompatybilny. Warto przyjrzeć się dokładnie potrzebom pacjenta i produktom marki Bausch+Lomb . Wszystkie omawiane w tym artykule płyny do soczewek Bausch+Lomb są preparatami wielofunkcyjnymi typu all-in-one. Nadają się idealnie do codziennego czyszczenia, płukania, przechowywania, dezynfekcji i nawilżania soczewek kontaktowych.

Płyny do soczewek Bausch+Lomb – jaki wybrać?

Komfort noszenia soczewek, jaki odczuwa użytkownik, w znacznym stopniu uzależniony jest od ich właściwego nawilżenia. Częstym problemem związanym z użytkowaniem soczewek miękkich jest dyskomfort oczu, który nasila się pod koniec dnia. Jego przyczyną może być zmniejszona zwilżalność powierzchni soczewki kontaktowej.

płyny do soczewek bausch lomb

Aby poprawić zwilżenie soczewek, od dawna stosuje się tzw. substancje powierzchniowoczynne (surfaktanty). Znajdziemy je w składzie niemal wszystkich wielofunkcyjnych płynów do pielęgnacji soczewek. Dzięki temu, że surfaktanty przyciągane są do obszarów hydrofobowych*, umożliwiają zwiększenie zwilżalności na całej powierzchni soczewki. Badania kliniczne potwierdziły związek utrzymywania się surfaktantów na powierzchni soczewki z jej właściwym nawilżeniem. A to oznacza, że pozwalają zachować wysoki komfort użytkowania.

Czytaj też: Jakiego płynu do soczewek należy używać? Niezbędne informacje dla pacjenta

I właśnie tak działają płyny do soczewek Bausch+Lomb. Zebraliśmy tu podstawowe informacje na ich temat.

Biotrue® – naturalny jak łzy

Naturalną substancją nawilżającą, która występuje w tkankach łącznych całego ciała, w tym również w nabłonku rogówki i w filmie łzowym, jest hialuronian. Ma on zupełnie wyjątkowe możliwości: każda cząsteczka hialuronianu jest w stanie zatrzymać wodę o objętości do 1 000 razy większej od masy samej tej cząsteczki*. Kiedy powieka jest uniesiona, hialuronian zwiększa lepkość i nie spływa łatwo z gałki ocznej. To wydłuża czas przerwania filmu łzowego i zapobiega przesuszaniu rogówki. Gdy zaczynamy mrugać, hialuronian zmniejsza lepkość i rozprowadza się równomiernie po gałce ocznej**.

Niezwykle właściwości hialuronianu sprawiły, że znalazł się on w składzie płynu Biotrue®. Ten płyn do soczewek od Bausch+Lomb to innowacyjny, wielofunkcyjny preparat pielęgnacyjny, oparty na bioinspiracji. Posiada pH odpowiadające pH naturalnych łez. Dzięki temu jest w pełni biokompatybilny. Płyn usuwa białka selektywnie: pozostawia większe ilości np. lizozymu, który posiada właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu nie narusza naturalnych mechanizmów ochronnych oka. Biotrue jest przeznaczony do codziennego czyszczenia, płukania i dezynfekcji oraz nawilżania i przechowywania soczewek.

Badania kliniczne dowiodły, że stosowanie płynu Biotrue znacznie przedłuża utrzymywanie się hialuronianu na soczewkach hydrożelowych i silikonowo-hydrożelowych. Po tym, jak soczewki kontaktowe zostaną wyczyszczone płynem Biotrue pacjenci będą odczuwać ich nawilżenie przez wiele godzin. Jest to możliwe dzięki długotrwałej obecności hialuronianu. 84% spośród badanych osób, które stosowały stosujących Biotrue, przyznało, że płyn do soczewek Bausch+Lomb zapewnił im stałe poczucie komfortu*.

ReNu® MPS – dla osób o wrażliwych oczach

Osoby o szczególnie wrażliwych oczach powinny zainteresować się płynem wielofunkcyjnym ReNu® MPS. Wśród produkowanych przez Bausch+Lomb płynów do soczewek wyróżnia się on szczególną łagodnością, a jednocześnie zachowuje bardzo wysoką skuteczność dezynfekcji i nawilżania. Za niszczenie szkodliwych drobnoustrojów odpowiada opatentowany składnik o nazwie Dymed®. Z kolei właściwe nawilżanie i czyszczenie soczewek zapewnia poloksamina – surfaktant o sprawdzonym, potwierdzonym w praktyce działaniu. Jego obecność sprawia, że osoba nosząca soczewki czuje się komfortowo już w chwilę po ich nałożeniu.

ReNu® MultiPlus – maksymalna higiena i kompleksowe nawilżenie

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, ReNu® MultiPlus jest rozwinięciem formuły ReNu® MPS. On również zawiera Dymed® i poloksaminę, a dodatkowo posiada w składzie substancję o nazwie Hydrante®, która pozwala skuteczniej usuwać osady białkowe. Białka obecne w filmie łzowym osadzają się na soczewkach, co może prowadzić do utraty ostrości widzenia, a także utrudniać właściwe nawilżanie. Tymczasem Hydrante® pomaga usuwać osady białkowe, a tym samym zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania soczewek.

Aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez płyny do soczewek Bausch+Lomb i przekazać pacjentowi pełne informacje, zapoznaj się z zalecanymi procedurami pielęgnacyjnymi i opanuj ich stosowanie. Temat omawiamy szczegółowo w artykule O tych podstawach pielęgnacji soczewek musisz powiedzieć nowemu klientowi.

* Dane pochodzą z artykułu:  dr Susan Burke, głównego naukowca Bausch+Lomb. Publikacja nosi tytuł Utrzymanie stałego poziomu nawilżenia miękkich soczewek kontaktowych w okresie do 20 godzin.

**Dane pochodzą z artykułu:  dr Marjorie J. Rah, optometrysta. Publikacja nosi tytuł Hialuronian: właściwości i zastosowanie w okulistyce.

Wpadł Ci w oko nasz blog?

Subskrybuj bezpłatnie newsletter o zdrowym wzroku. W zamian za zapisanie się do naszego newslettera, otrzymasz e-book Poradnik użytkownika soczewek kontaktowych.