3 grudnia 2021

Multifokalne soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia. Co warto o nich wiedzieć?

Bausch+Lomb to marka znana z innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakość widzenia. Soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia to wyjątkowo komfortowe produkty do korekcji wzroku, przeznaczone dla osób z prezbiopią. Dowiedz się, czym jest prezbiopia oraz dlaczego w jej przypadku wskazane soczewki są skuteczne.

Soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia – poznaj je lepiej

Nie czujesz upływu lat, ale Twój wzrok jest już nieco gorszy niż dawniej? To całkiem normalne. Niestety, nie jesteśmy w stanie zatrzymać fizjologicznych procesów starzenia się organizmu. Jednym z nich jest występowanie prezbiopii, czyli wady wzroku, która może pojawić się już około 40. roku życia. Rozwiązaniem, które pozwala skorygować tę wadę, są soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia.

To produkt dla osób aktywnych, które pomimo wady wzroku chcą nadal w pełni korzystać z życia. Soczewki zostały wykonane z materiału o zdolności do utrzymywania wysokiego poziomu zwilżalności, co sprzyja lepszemu widzeniu.

W soczewkach zastosowano nowatorską konstrukcję 3-Zone ProgressiveTM Design oraz technologię MoistureSeal®, o których przeczytasz więcej w dalszej części artykułu.

Czym jest i jak działa konstrukcja 3-Zone ProgressiveTM Design?

Aby pacjent miał zapewnione najlepsze widzenie w soczewce, zastosowano konstrukcję 3-Zone ProgressiveTM Design. Dzięki niej użytkownik może widzieć dobrze z każdej odległości – zarówno do bliży, dali jak i odległości pośrednich. To jeszcze jeden powód przemawiający za tym, że soczewki idealnie sprawdzą się w przypadku osób z prezbiopią.

Chcesz polecić osobom z astygmatyzmem soczewki? Zapoznaj się z artykułem: Soczewki Bausch+Lomb ULTRA® for Astigmatism. Co musisz o nich wiedzieć?

Czym jest technologia MoistureSeal®?

W soczewkach Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia zastosowano również technologię MoistureSeal®, która zapewnia wielogodzinny komfort użytkowania. Dzieje się tak dlatego, że chroni ona przed wysychaniem powierzchni soczewek, czego częstą przyczyną jest rzadkie mruganie, np. wywołane dłuższym czasem przed ekranem komputera.

Technologia MoistureSeal® wyróżnia się wysokim nawilżeniem soczewki przez cały dzień, wysoką elastycznością, które zapewniają ogromną wygodę użytkowania, a także wyjątkowo wysoką tlenoprzepuszczalność, niezbędną do tego, by zachować zdrowie oczu.

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się więc doskonale u pacjentów wykonujących pracę z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych, miłośników gier komputerowych czy osób często użytkujących sprzęty z ekranami.

Chcesz poznać inne innowacje zastosowane w soczewkach Bausch+Lomb? Zapoznaj się z artykułem: Przegląd technologii wykorzystywanych w soczewkach Bausch+Lomb

Dla kogo przeznaczone są soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia?

Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia to produkt przeznaczony dla konkretnej grupy odbiorców. Przede wszystkim pacjent musi mieć zdiagnozowaną prezbiopię. Rozpoznaje ją specjalista ochrony wzroku. Dlatego nie wolno na własną rękę, na podstawie przypuszczeń dotyczących wady, dobierać soczewek.

Chęć noszenia soczewek należy przedyskutować ze specjalistą, ponieważ korzystanie z tego rozwiązania nie zawsze jest dobrym pomysłem i może spowodować problemy ze wzrokiem. Jedynie osoba z odpowiednimi kwalifikacjami może to ocenić i dobrać produkt, który zapewni nam komfort i wysoką jakość widzenia.

Soczewki Bausch+Lomb ULTRA® For Presbyopia sprawdzą się u osób aktywnych, które nie chcą rezygnować ze swojego trybu życia. Produkt jest dla Ciebie, także kiedy wiele godzin spędzasz w klimatyzowanych pomieszczeniach czy też wpatrujesz w wyświetlacz urządzeń elektronicznych.

Soczewki Bausch+Lomb miesięczne są przeznaczone dla osób żyjących bardzo aktywnie, które szukają niezawodnych sposobów na korekcję wzroku przy zachowaniu pełnego komfortu. Produkt jest ULTRA-komfortowy, bo zapewnia komfort nawet do 16h.

Dowiedz się więcej na temat innych soczewek: Soczewki Biotrue One Day Bausch+Lomb

Wpadł Ci w oko nasz blog?

Subskrybuj bezpłatnie newsletter o zdrowym wzroku. W zamian za zapisanie się do naszego newslettera, otrzymasz e-book Poradnik użytkownika soczewek kontaktowych.