8 października 2021

Zachęć pacjenta do udziału w programie ULTRABenefit

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, profesjonalne doradztwo i korzystanie ze sprawdzonych produktów – to główne zalety programu lojalnościowego ULTRABenefit. Sprawdź, jak możesz zachęcić pacjenta do tego, by skorzystał z możliwości, jakie daje ta akcja. Oto kilka naszych wskazówek.

Program ULTRABenefit – na czym polega?

Program lojalnościowy ULTRABenefit przynosi korzyści zarówno pacjentom, jak i salonom włączonym w akcję. Daje on możliwość zbierania punktów, które są następnie wymieniane na darmowe opakowania soczewek. Proces rejestracji do programu jest bardzo intuicyjny i zajmuje tylko kilkadziesiąt sekund.

W akcji premiowane są m.in.:

  • jednodniowe soczewki Biotrue® ONEday 30 sztuk,
  • miesięczne soczewki Bausch+Lomb ULTRA® 6 sztuk,
  • płyn do pielęgnacji soczewek Biotrue® 300 ml.

Program przynosi wiele profitów, o których przeczytasz w dalszej części tekstu.

Więcej informacji na temat programu ULTRABenefit znajdziesz w artykule: Czym jest program ULTRABenefit?

Jakie korzyści dla specjalistów może przynieść program?

W ramach programu lojalnościowego ULTRABenefit pacjenci wybierają w panelu klienta na stronie internetowej jeden konkretny salon, w którym będą dokonywać zakupów. Użytkownik musi obowiązkowo określić dane adresowe wybranej placówki i nie może ich zmienić częściej niż dwa razy do roku, co daje pewność, że na dłużej zwiąże się z danym miejscem. Celem takiego działania pomoc w zdobywaniu stałych klientów na rzecz salonu oraz zachowanie ich lojalności. To także szansa na pozyskanie zaufania pacjentów przez danego specjalistę czy salon.

Program daje klientom możliwość zdobywania punktów i odbierania rabatów na soczewki Bausch+Lomb czy akcesoria do ich pielęgnacji. Wcześniej jednak konieczny jest zakup kilku opakowań produktu, by np. 4 lub 5 sztukę otrzymać gratis.

Jeżeli zatem pacjent chce czerpać korzyści w postaci darmowych soczewek to udział w programie lojalnościowym ULTRABenefit nakłada na niego obowiązek zakupów. Innymi słowy, musi kupować, by coś zyskać. To znaczny profit dla salonu. Specjaliści mają pewność, że klient będzie robić zakupy w konkretnym miejscu.

Warto wspomnieć, że przedstawiciele salonów zyskują też Extra Punkty za rejestrację konsumentów, które mogą wymieniać na nagrody.

Jak zachęcać do udziału w programie lojalnościowym ULTRABenefit?

Po pierwsze, warto informować przy okazji zakupów, że istnieje możliwość wzięcia udziału w programie ULTRABenefit. Możesz w skrócie opowiedzieć, na czym polega akcja oraz zasugerować odwiedzenie strony https://www.ultrabenefit.pl/, aby klient miał czas na zapoznanie się z pełnymi informacjami na jej temat.

Możesz także zachęcić do lektury artykułu: Dlaczego program ULTRABenefit jest właśnie dla Ciebie?

Po drugie, podczas obecności pacjenta w salonie, warto przedstawiać mu soczewki oraz artykuły do ich pielęgnacji biorące udział w programie i konkretnie informować, po którym z kolei zakupie zyska rabaty na soczewki Bausch+Lomb. Możesz też wyróżnić na półce artykuły objęte programem lojalnościowym ULTRABenefit. W ten sposób klient łatwiej je dostrzeże w gąszczu innych produktów.

Dobrym pomysłem jest więc zaznajomienie się z konkretnymi unikatowymi cechami soczewek, by ich wartością użytkową zachęcić do zakupu oraz wzięcia udziału w akcji. Dzięki temu pacjent pozna kolejny argument przemawiający za uczestnictwem w programie.

Program lojalnościowy Bausch+Lomb to dla pacjenta szansa na udane zakupy, godnych zaufania doradców, a dla salonu możliwość zyskania stałych klientów.

Wpadł Ci w oko nasz blog?

Subskrybuj bezpłatnie newsletter o zdrowym wzroku. W zamian za zapisanie się do naszego newslettera, otrzymasz e-book Poradnik użytkownika soczewek kontaktowych.